Ako si môžete vytvoriť web sami

Nemusíte byť programátor. Ani ja nie som. A keď som to zvládla ja, tak to zvládne hravo každý!

Objavila som nástroje na tvorbu webu, ktoré hravo pochopí obyčajný človek a sú cenovo veľmi priaznivé. Svoj web si obľúbite, budete sa s ním so zábavou a láskou hrať, až kým si ho nevypipláte presne podľa svojich predstáv. Ja budem Vašim sprievodcom, až kým nezískate úplnú istotu. A keď bude treba, tak aj potom.

Keď ma klient požiada, aby som mu predsalen urobila celý web ja, vždy sa naň pozerám očami návštevníka a tvorím ho ako pre seba, teda pre mojich vlastných. Čo by mal spĺňať? Ako by mal fungovať? Čo tam má návštevník nájsť, aby hneď neodišiel? Čo a ako merať, aby sme ho mohli vylepšovať, aby viedol k spokojnosti návštevníkov a k našej prosperite?

Mrknite na pár projektov, pod ktoré sa rada a vďačne podpisujem…

VÁŽNE NEPOTREBUJEM PROGRAMÁTORA?

Vážne. Používam totiž smart nástroje, vďaka ktorým už nepotrebujete nikomu vysvetľovať, ako to chcete a potom tŕpnuť, či to pochopil. Vidíte hneď, čo vytvoríte a upravujete, ako sa vám páči.

Pracujem na platforme (zdôrazňujem bezproblémovej) WordPressovej šablóny MIOWEB, ktorý dokáže svojim prostredím i funkčnosťou uspokojiť drvivú väčšinu firiem a organizácií. Či už chcete svojim webom informovať, zbierať nové kontakty, registrovať do uzavretých členských sekcií, predávať online či vybudovať malý eshop. Navyše spolupracuje s aplikáciami email marketingu SMARTEMAILING, online fakturácie FAPI či CRM ANABIX.

NA MARGO WORDPRESSU

S wordpressom ako takým mám neslávne skúsenosti. Veľa som sa v práci s ním naučila a bezpochyby má svoje plusy. Poskytuje množstvo bezplatných šablón a mnohé si človek dokáže urobiť sám. Skôr či neskôr však narazí na to, že predsalen potrebuje určitú úroveň programátorských znalostí, mal by sa orientovať v tom, ako sa dá do webu nainštalovať niečo naviac, aspoň trochu kódovať a pod. Nebodaj by niekto potreboval postaviť eshop alebo členskú sekciu. To chce už skutočne pevné nervy a aj tak sa bez skúseného poradcu nezaobídeme.

Moja osobná skúsenosť ako aj skúsenosť mnohých mojich klientov a známych bola občas až k hystérii vedúca. Časté padanie stránky, strata nahratých produktov, čakanie na úpravy programátorov, vojna pluginov (zásuvných modulov). Ak si chce niekto s nadšením vytvoriť svoju webovú stránku a nie je programátorom, pravdepodobne čoskoro zažije frustráciu. Práve tá ma doviedla k tomu, aby som hľadala iné cesty a našla som. Šablóna MIOWEB, hoci je tiež šitá na Wordpress, mi výrazne uľahčila život a moje rozhodnutie sa vydať touto cestou považujem za jedno z najlepších v mojej práci. Skladám si na nej bez problémov moje vlastné weby i weby mojich klientov. Je v mnohých veciach intuitívna, flexibilná, na prácu príjemná. Možno by nejakej superprofi marketingovej agentúre nestačila, avšak je otázne, koľko podnikateľov a firiem potrebuje ultra mega sofistikovanú stránku.

PODPORA

Ak aj nie ste veľmi s počítačmi kamaráti a nechce sa vám prelúskavať cez videonávody a nápovedy, nechajte si pomôcť s počiatočným nastavením potrebných nástrojov, nech pekne spolu po technickej stránke všetko funguje. Potom sa už naozaj dokážete ľahko naučiť pár základných vecí, napr. ako vložiť článok, natiahnuť obrázok, upraviť okraje apod. Naozaj to nie je veľká veda a netreba sa toho báť. Rada vám s tým pomôžem ja alebo si nájdite niekoho iného, kto sa vyzná.

A musím tu vysloviť moje veľké ďakujem podporným tímom Miowebu, FAPI, SmartemailinguAnabixu. Títo ľudkovia mi vždy veľmi pomohli – kompetentne, promptne, priateľsky. Takže aj na nich sa môžete s dôverou obrátiť, keby ste boli v koncoch. Podporu máte v cene 😉 rovnako ako doménu, hosting a pravidelné aktualizácie.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a použijeme ich výhradne na účel kontaktu s Vami na základe Vášho komentára. Osobné údaje spracovávame v súlade s Nariadením EÚ GDPR a Zákona č.18/2018, podrobnosti o svojich právach sa dozviete na stránke Zásady spracúvania a ochrany osobných údajov.